Transport Iława

Iława jest miastem leżącym w województwie warmińsko-mazurskim, dawniej olsztyńskim. Od Olsztyna dzieli je zaledwie 60 km. Na terenie Iławy znajduje się największa śródlądowa wyspa w Polsce, o powierzchni wynoszącej około 82 ha. Wyspa ta, zwana Wielką Żuławą, jest jednocześnie największą wyspą w całości położoną na terenie jednego miasta, z którym ma ponadto stałe połączenie promowe. W części Pojezierza Iławskiego leży Kanał Elbląski, czyli niezwykła, żeglowna droga wodna. Daje ona Iławie połączenie żeglowne z Ostródą, mające długość prawie pięćdziesięciu kilometrów, a sam Kanał mierzy w całości aż 84 kilometry.

Miasto jest jednym z najważniejszych węzłów drogowych i kolejowych, ułatwiających przewóz krajowy i transport międzynarodowy. W Iławie, jako jedynym mieście w województwie, przystanek ma ultraszybki pociąg Pendolino. Krzyżują się też tutaj drogie krajowe i wojewódzkie, takie jak DK16, stanowiąca główny szlak komunikacyjny na Mazurach, czy DW 536 dopuszczająca ruch pojazdów takich jak samochody ciężarowe o nacisku pojedynczej osi do 10 ton. Dzięki temu Iława stanowi ważny punkt na mapie w spedycji krajowej.

Spedycja w wykonaniu Alta Trans

Iława niejednokrotnie jest na trasie naszych przejazdów. Usługi transportowe świadczymy kompleksowo, dbając o to, by były one najwyższej jakości już od momentu dopełniania wszelkich formalności. Dokładamy wszelkich starań, aby powierzony nam w ramach spedycji ładunek dostarczyć w miejsce docelowe zgodnie z umówionym terminem.

Samochody dostawcze, którymi dysponujemy, przechodzą regularne badania techniczne w stacjach kontroli pojazdów. Dzięki temu praktycznie do zera minimalizujemy ryzyko tego, że auto dozna w trasie awarii, a cała spedycja się opóźni i towar nie dotrze na czas.

Nasza flota

Spedycja realizowana jest pojazdami standardowymi lub tak zwanymi double stock. Profesjonalne windy ułatwiają umieszczenie przewożonego ładunku do aut. Solidne naczepy pozwalają na transport palet i innych gabarytów. Wszystkie pojazdy, również te wyposażone w chłodnie kwiatowe, zgodne są z normami euro5 i euro6. Oznacza to, że ograniczone jest emitowanie spalin, a to dzięki specjalnej budowie silnika oraz dodatkowym zabezpieczeniom, takim jak specjalistyczne zawory recyrkulacyjne czy filtry cząstek stałych.

Posiadamy sporą praktykę w przewożeniu towarów, wymagających warunków chłodniczych. Nasze chłodnie mogą z powodzeniem przetransportować żywność, leki czy inne towary, wymagające szczególnej dbałości o warunki temperaturowe. Bardzo często zajmujemy się także spedycją cebulek kwiatowych, drzewek czy sadzonek ze szkółek czy szklarni.

Bezpieczeństwo dzięki doświadczonej kadrze i ubezpieczeniu.

Nasi pracownicy to doświadczeni kierowcy. Swoje umiejętności zdobywali zarówno na krótkich trasach jak i podczas dalekich przewozów międzynarodowych. Oprócz języka polskiego, znają też języki obce, takie jak niemiecki, holenderski czy angielski.

Z troską podchodzimy do świadczenia naszych usług spedycyjnych. Gwarantujemy polisę OCP, która chroni przewożony towar na wypadek jego uszkodzenia, pożaru lub kradzieży.